zpět na hlavní stránku

Výživa růží a kvetoucích keřů na míru hnojivy SILVA TABS® – Kvetoucí keře

SilvaTabs(R)

Růže v mnoha rozmanitých formách stále zůstává nejoblíbenější okrasnou rostlinou. Je ale poměrně náročná na výživu, bez které nemůže plně rozvinout svou krásu. Pomalu rozpustná hnojiva ve formě tablet růžím poskytnou veškeré potřebné živiny po dlouhou dobu.
Proto, aby růže pravidelně a bohatě kvetly, ale i pro podporu jejich zdraví, růstu a odolnosti, je nezbytná dostatečná výživa. Nejvhodnější jsou speciální hnojiva vyrobená růžím na míru. U nich máte jistotu, že splní veškeré požadavky náročné královny květin. Kromě růží poslouží i pro výživu většiny ostatních kvetoucích dřevin.
Pokud použijete tabletovaná hnojiva s dlouhodobým účinkem, můžete růže pěstovat i v půdě, která není příliš úrodná, aniž by bylo třeba ji kompletně upravovat. Tablety se přidávají přímo ke kořenům rostliny, která z nich čerpá potřebné živiny.
Specielně pro růže a kvetoucí okrasné keře je vyráběno hnojivo ve formě pomalu rozpustných tablet Silva Tabs®.

  • Díky pomalému uvolňování živin z hnojiv Silva Tabs® jsou rostliny zásobovány až po 12 měsíců veškerou potřebnou výživou, přičemž jsou živiny zároveň využívány beze ztrát.
  • Nehrozí poškození vegetativních částí rostlin (tzv. spálení v důsledku nadbytku hnojiva). Podle návodu se snadno přesně dávkují.
  • Hnojiva Silva Tabs® neobsahují nežádoucí chloridy.  Oproti zemědělským hnojivům jsou výrazně šetrnější k životnímu prostředí.
  • Sazenice se díky tabletovanému hnojivu po výsadbě rychle zregenerují a tvoří bohatý kořenový systém.

SilvaTabs(R)

Pěstování růží

  • Nejvhodnější doba pro sázení růží je pozdní podzim, do příchodu mrazů, a také jaro, nejlépe duben.  Očko sazenice by mělo být po výsadbě zapuštěno přibližně 3-5 cm pod zemí.
  • Růže vyžadují výživnou půdu s pH kolem 6-7.
  • Půda by měla být dobře propustná, hlinitopísčitá, protože růže nesnášejí dlouhodobě přemokřené kořeny. Voda musí dobře odtékat.

Rozmanitý vzhled i uplatnění

SilvaTabs(R)Růže byly vyšlechtěn nejen do ohromné spousty variant ozdobných květů, které se liší tvarem, velikostí a barvou, ale i do zcela odlišných forem. Kromě klasických záhonových růží, jež se pěstují pouze pro krásné květy, mohou na zahradě plnit i mnoho dalších funkcí. Všechny pak budou schopny plně rozvinout svou krásu, pokud se jim dostane potřebné péče a výživy.
Na prostorné zahradě i v sadech se nádherně vyjímají objemné keře takzvaných
sadových růží. Různé druhy růží zahrnované do této skupiny mají společný bujný růst, odolnost a houževnatost. Keře poslouží jako působivé solitéry tam, kde je dostatek místa, vyplní romantická zákoutí, lze z nich vysadit volně rostoucí živý plot. Ten lze pěstovat i z dalších okrasných kvetoucích dřevin, jako je například forzýtie, tavolník…

SilvaTabs(R)

Dužnoplodé neboli ovocné růže, jako je například růže svraskalá, se kromě pěkného vzrůstu keřů a voňavých květů pěstují i pro velké, sladké červené šípky plné vitamínů. Její šípky jsou sladké, bohaté na vitamín C i minerály a mimořádně velké, což například při zpracování na výtečnou šípkovou marmeládu rozhodně uvítáme.  
Popínavé růže, dorůstající až do desetimetrové výše, patří k nejoblíbenějším rostlinám, jež zkrášlují stěny domů, loubí, pergoly.
Plazivé růže se používají jako dekorativní půdopokryvné rostliny, výborně zpevňují svahy.
Miniaturní růže, velké jen 10-45 cm, mohou lemovat záhony a cestičky, oblíbené jsou i pro pěstování v nádobách.

SilvaTabs(R)


Copyright (c) 2016 by ECOLAB ZNOJMO spol. s r.o.

SilvaTabs(R)